ćwiczenia dla dzieci
Praca i edukacja Rodzina i dziecko

Homeschooling – na czym polega?

W wyniku pandemii koronawirusa w ostatnim czasie został wprowadzony lockdown. Zamknięte miejsca publiczne w tym szkoły sprawiły, że zwykła codzienność zmieniła się nie do poznania. Dotyczy to również uczniów, którzy muszą pozyskiwać wiedzę poprzez Homeschooling, który jest w ostatnim czasie jedyną bezpieczną formą edukacji.

Okazuje się, że nauczanie domowe ma woje zalety i wady. Zwolennicy wskazują na indywidualny tok nauczania i dobranie najlepszych w tym celu metod. Co więcej, dziecko zdobywa wiedzę szybciej, gdyż nie musi się z nikim „dzielić” nauczycielem, a proces nauczania przebiega bez opóźnień. W domu również najczęściej korzysta z lepszych pomocy dydaktycznych, mniej się stresuje, a nauka często staje się przyjemnością. Ponadto lekcje i ćwiczenia dla dzieci prowadzone na odległość pozwalają swobodnie przekazywać wiedzę, ograniczając przy tym rozprzestrzeniania się wirusa, co w obecnym czasie ma ogromne znaczenie.

Szukasz informacji i porad dot. wychowywania dzieci? Interesują Cię wartościowe zabawki i pomoce dydaktyczne? Zajrzyj na: https://raczkujemy.pl/zabawki-sensoryczne/

Zabawki sensoryczne dla najmłodszych

Niestety edukacja domowa ma swoje wady. Na szczególną uwagę tutaj zasługuje rola rodziców, na których teraz spoczywa ciężar w postaci wykazania kompetencji umożliwiających na nauczanie w domu. W gestii rodziców jest również zapewnienie wszystkich pomocy dydaktycznych. Również sytuacja nie wygląda najlepiej z perspektywy ucznia, któremu w wyniku izolowania od społeczeństwa, może towarzyszyć wyobcowanie i osamotnienie.

Sklep z zabawkami sensorycznymi

Ponadto edukacja domowa nie uczy rywalizacji, walki o swoje, relacji z innymi, empatii czy tolerancji. Dziecko nie ma szans na samodzielność i uczenie się na własnych błędach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *