czapka swietego mikolaja dla dzieci 2021(2)
Rodzina i dziecko

Gdzie mieszka Święty Mikołaj i dlaczego nosi czapkę?

Szukasz informacji na temat Świętego Mikołaja, jego historii i legendzie? Dobrze trafiłeś, przedstawimy Ci garść informacji o jego zwyczajach, ulubionych reniferach, czapce wiele więcej!

Czapka św. Mikołaja to nieodłączny element jego stroju. Nie może go zabraknąć do świętowania Bożego Narodzenia. Piękne czerwone czapki z białymi futrzanymi lamówkami i białym pomponem są ozdobą wszystkich świątecznych imprez – dzieci noszą te czapki na szkolne Mikołajki, pracownicy do wigilie firmowe w miejscu pracy, rodziny i przyjaciele na imprezach świątecznych w domu.

Czapka swietego Mikolaja dla dzieci 2021

Ho, ho, ho Kto to jest Święty Mikołaj?

Oczywiście wszyscy wiemy, kim jest Święty Mikołaj, jak była jego prawdziwa historia. Legenda o Świętym Mikołaju jest mieszanką setek różnych historii, w tym historycznych postaci, takich jak św. Mikołaj, mitów, Ojciec Boże Narodzenie, Viejo Pascuero, Sinterklaas, Weihnachtsmann, Joulupukki, Pere Noel, a nawet nordyckich bogów, takich jak Odyn. Przez setki lat te i inne historie są opowiadane dzieciom kiedy zbliż się gwiazdka

Wiele z nowoczesnych pomysłów na temat Świętego Mikołaja pochodzi ze słynnego wiersza „Twas the Night Before Christmas”. Gdy wiersz ten został opublikowany anonimowo w nowojorskiej gazecie, każde dziecko w Ameryce (a wkrótce i na całym świecie) wiedziało, że Święty Mikołaj odwiedził je w Wigilię, na saniach ciągniętych przez latające renifery, czarował w górę i w dół kominów i niósł worek pełen prezentów dla wszystkich dzieci na świecie. Czapka świętego Mikołaja dla dzieci 2021 może być świetnym elementem świątecznych zabaw. Każde dziecko, może stać się Mikołajem i poczuć się wyjątkowo.

Gdzie mieszka Święty Mikołaj?

Jak to gdzie? Wszyscy wiemy, że Mikołaj mieszka na dalekiej północy – Biegunie Północnym lub w Laponii. Przez setki lat Mikołaj chciał utrzymać siebie i swoją pracę w Laponii w tajemnicy, ale dzieci i przyjaciele Bożego Narodzenia na całym świecie nie pozwolili mu na to. Wszyscy, a szczególnie dzieci są zafascynowani jego historią i jego latających reniferów.

Od czasu wiersza „’Twas the Night Before Christmas”, karoca z reniferami są jedyna, słuszna metoda podróży Świętego Mikołaja. Legenda głosi, że Mikołaj eksperymentował przez wiele lat, aby znaleźć odpowiednie zwierzęta do ciągnięcia jego sań. Próbował koni, ale one mają lęk wysokości. Psy Husky, które niosą Mikołaja pędzącego po śniegu, są tak podekscytowane lotem, że prawie niemożliwe jest sprowadzenie ich z powrotem na ziemię. W końcu Mikołaj odkrył najlepsze zwierzę do magicznych lotów dookoła świata: renifery.

Obecnie dzieci na całym świecie chętnie odwiedzają Świętego Mikołaja w centrach handlowych, piszą do niego listy, pieką ciasteczka w Wigilię i wyglądają pierwszej gwiazdki, żeby go zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *