VOD w Polsce
Biznes Technologie

Oglądanie filmów on-line i słuchanie muzyki ze streamów idzie w górę w czasie lockdown

Lockdown wiąże się z szeregiem ograniczeń, które mają zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19. Zamknięcie kin, teatrów oraz ograniczenie spędzania czasu poza domem sprawiło, że coraz więcej osób szuka w sieci rozwiązań pozwalających zająć wolny czas. Dla wielu oglądanie filmów i słuchanie muzyki jest idealnym rozwiązaniem. Przykładem tutaj może być choćby korzystanie z platform streamingowych, które swoim widzom mają do zaoferowania wiele godzin z ulubionymi filmami i utworami muzycznymi.

Lockdown a popularność VOD w Polsce

Popularność VOD w Polsce rośnie z roku na rok. Jednak za sprawą lockdown coraz więcej osób decyduje się korzystać z tych platform. Oglądanie filmów i seriali w czasie lockdown jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla kinomaniaków, jak i tych, którzy wcześniej nie mieli czasu na obejrzenie danej produkcji. Nadwyżka wolnego czasu sprawia, że możemy nadrabiać zaległości w oglądaniu nowych filmów i wyszukiwaniu interesującej nas nowej muzyki. Dlatego taka izolacja jest idealnym momentem dla platform streamingowych, lecz niesie ona za sobą pewne ryzyko. Jak wiadomo, dysponują one ogromnymi zasobami mediów, które wcześniej czy później się wyczerpią. Jeśli nie będą powstawać nowe produkcje, to wówczas w znacznym stopniu może spaść liczba użytkowników. Dotyczy to zarówno stałych bywalców, jak i nowych użytkowników.

Muzyka on-line również ma się dobrze

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku serwisów z muzyką. W ostatnim czasie znaczne zagęszczenie użytkowników występuje w popularnych serwisach muzycznych. Jak widać lockdown, to dobry czas do uzupełnienia swojej playlisty o nowe tytuły jeszcze sprzed wybuchu epidemii. Widoczny „boom” również występuje na TikToku, który jest ciągle zasypywany świeżymi treściami tworzonymi podczas izolacji. Jednak tutaj zaszła pewna zmiana, ponieważ jak wiadomo TikTok, służy głównie do zabawy i rozrywki. Tak też jest w obliczu paniki, jaka miała miejsce ostatnim czasie, przez co powstawały filmiki wyśmiewające m.in. egoistyczne postawy osób wykupujących wszystko ze sklepów. Oprócz tego możemy znaleźć filmiki z poradami jak zachowywać się w obliczu obecnego zagrożenia, co w wielu przypadkach może okazać się przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *