tablice edukacyjne dla dzieci
Ciekawostki

Zrób to sam – tablica edukacyjna

Nie masz pomysłu na prezent dla dziecka, a w sklepach zabawkowych półki aż uginają się od rozmaitych propozycji dla najmłodszych? Od natłoku kolorów, dźwięków i technologicznych rozwiązań, które wdrażane są w akcesoria nawet dla niemowląt, rzeczywiście może rozboleć głowa. Rodzice intuicyjnie zdają sobie sprawę, że te zabawki zamiast rozwijać, mogą jedynie pobudzać negatywne emocje. Warto zastanowić się, jaka zabawka będzie naprawdę ciekawa dla malucha? Która będzie rozwijać dziecko, pobudzać jego zmysły, usprawniać pewne umiejętności, rozbudzać wyobraźnię, a przede wszystkim nie znudzi się po 5 minutach? Okazuje się, że najlepszą zabawkę dla swojego dziecka możesz zrobić samodzielnie. To tablica sensoryczna, doskonała, by rozwijać integrację sensoryczną, czyli naukę poprzez zmysły.

Tablica sensoryczna – co będzie nam potrzebne?

Przygotuj sztywną tablicę, pomaluj ją bezpiecznymi, ekologicznymi farbami w wybranych kolorach. Warto, by zachęcała dziecko do zabawy, kolorystyka może nawiązywać do jego zainteresowań bądź barwy mogą być te, które najbardziej lubi maluch.

Teraz wybierz się do sklepu budowlanego, to prawdziwa skarbnica akcesoriów, które przydadzą się, by powstała doskonała tablica edukacyjna.

Na podstawie obserwacji dziecka wybierz te sprzęty, którymi na pewno się zainteresuje. Do tablicy mogą zostać przymocowane rozmaite pokrętła, korbki, zamki, suwaki, sznurki, dzwonki, śrubki, lusterka, trąbki, wtyczki i włączniki.

Co ciekawe, z powodzeniem udaje się stworzyć tablicę tematyczną, zgodnie z upodobaniami dziecka. Ogromną popularnością cieszą się na przykład tablice muzyczne, które zawierają podstawowe instrumenty czy sprzęty, które wydają różne dźwięki. Można przymocować do nich cymbałki, dzwonki o różnych dźwiękach, metalowe części, mały bębenek. Wiele zależy od kreatywności rodziców.

Warto pamiętać, że tablica edukacyjna doskonałej jakości dostępna jest również w sklepach z artykułami dla najmłodszych, to opcja dla tych, którzy nie mają czasu, pomysłu bądź umiejętności, by stworzyć taką samodzielnie.

Tablice edukacyjne dla dzieci – dlaczego warto?

Zabawa za każdym razem jest inna, nigdy się nie nudzi, zawsze spotyka się z zaciekawieniem dziecka. Jest w pełni bezpieczna o ile oczywiście nie zawiera małych ani ostrych elementów, a wszystkie urządzenia zostały zamocowane porządnie.

Nie ma też wątpliwości, że tablica edukacyjna rozwija, działa na zmysły, uczy obsługi podstawowych sprzętów, rozwija małą motorykę dłoni, wpływa na koncentrację, skupienie, pobudza ciekawość, ma znaczenie dla koordynacji ruchowej i uczy pojmowania zasad przyczynowo-skutkowych. Niejedna zabawka elektroniczna nie wykazuje tylu zalet. Tablica oddziałuje na wszelkie zmysły, szczególnie wzroku oraz dotyku. Innym wartym uwagi pomysłem na prezent dla malucha jest ścieżka sensoryczna. O tym również zachęcamy poczytać, może się przydać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *