sok pomarańczowy
Zdrowie

Dlaczego warto zrobić detoks sokowy jesienią?

Detoks czy dieta sokowa dosłownie skradły nasze serca i są coraz popularniejsze, głównie dlatego, że prowadzą do oczyszczenia organizmu, dodając naszej skórze blasku, a nam dużo więcej witalnej energii, tak potrzebnej jesienią. Jakie korzyści zdrowotne niesie za sobą detoks sokowi i dlaczego właśnie jesienią powinniśmy go przeprowadzić?

Detoks sokowy – kto powinien skorzystać?

Post sokowy jest dedykowany wszystkim tym, którzy chcą pozbyć się toksyn z organizmu i przeprowadzić kurację odtruwającą. Część z nasz żyje w ciągłym stresie, je jedzenie wysoko przetworzone i nie uprawia żadnej aktywności fizycznej. Wszystko to prowadzi do spadku formy i zakwaszenia organizmu, aby przywrócić równowagę kwasowo-zasadową, warto przeprowadzić odtruwający sokowy detoks. Zanim zaczniemy, warto pamiętać, że dieta sokowa nie trwa zbyt długo, najczęściej jest to kilka dni, które nie powodują długotrwałego obciążenia energetycznego i zaburzeń hormonalnych.

Jak działa detoks sokowy?

Dużą zaletą sokowego postu jest to, że nie musisz się do niej specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że posiadasz odpowiedni sprzęt, jakim jest blender, sokowirówka i dostęp do świeżych warzyw i owoców. Detoks jest poważnym procesem oczyszczania organizm, więc mogą pojawić się tzw. bóle ozdrowieńcze takie jak: migreny, senność, nudności, rozdrażnienie, czy bóle stawów. Jednak jest to przejściowe, a już za parę dni, po kuracji poczujemy się zdecydowanie lepiej. Pamiętajmy, że przez zaplanowaną ilość dni pijemy tylko soki, więc warto zapewnić naszemu organizmowi odpowiedni skomponowane napoje, posiadające wszystkie wartości odżywcze.

Detoks sokowy – w praktyce

Część z nas jest bardzo zajęta i może nie mieć czasu na przygotowanie pięciu różnych soków dziennie, dlatego dobrze sprawdzi się sok pasteryzowany odpowiednio dobrany, który można nabyć w każdym lepszym sklepie. Jednak róbmy to tylko wtedy, gdy będzie to niezbędne. Inną ważną sprawą jest dostarczania odpowiednich witamin i minerałów naszemu organizmowi. Jesienią warto dostarczyć witamin C, aby wzmocnić odporność organizmu. Dlatego sok pomarańczowy powinien być włączony do naszego postu. Jako główny składnik lub element przygotowanego przez nas napoju. Soki przygotowujmy na bazie naszych prywatnych upodobań, ale nie zapominajmy o łączeniu warzyw i owoców. Część sympatyków detoksu sokowego doradza ograniczenie cukru po godzinie 15, więc wieczorny sok może być skomponowany na bazie warzyw, co ograniczy dzienną dawkę spożywania cukrów. Post sokowy nie jest skomplikowany, a jego korzyści bazujące na pozbywaniu się toksyn są błogosławieństwem dla organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *