olejek herbaciany
Ciekawostki Zdrowie

Olejki eteryczne – siła natury

Właściwości naturalnych olejków eterycznych pochodzenia roślinnego znane są już od wieków. Jeszcze w starożytności kobiety stosowały je w ramach zabiegów upiększających, znane były także jako skuteczne leki na rozmaite dolegliwości.

Tak jest zresztą do dzisiaj i trzeba przyznać, że olejki eteryczne wracają do łask. Sięga po nie coraz więcej osób. W końcu mamy świadomość, w jak sztucznym i chemicznym świecie żyjemy. Właśnie dlatego stronimy od farmaceutyków na rzecz sposobów naturalnych w ramach niwelowania różnych schorzeń. Okazuje się, że właściwy dobór i zastosowanie oraz regularność stosowania daje dokładnie takie same efekty, jak kuracje z aptek.

Olejki pomagają zwalczać kaszel, bóle mięśniowe, łagodzą ból głowy, rozbicie, złe samopoczucie. Wspierają zwalczanie stanów depresyjnych, relaksują, dodają wigoru. Wpływają korzystnie na cerę, skórę całego ciała oraz włosy i paznokcie. Upiększają, zwalczają cellulit, zmniejszają zmarszczki, uwalniają od trądziku, nawilżają.

Najczęściej dodaje się je do kąpieli, środka do masażu ciała, ale popularne są też aromaterapie z kominkami, inhalacje czy preparaty kosmetyczne do codziennego stosowania z dodatkiem różnych olejków, w zależności od potrzeb. Dzisiaj najczęściej wykorzystywany jest olejek herbaciany, eukaliptusowy, migdałowy, cytrynowy oraz sosnowy. Co ciekawe, większość z nich można dowolnie łączyć w kompozycje o różnych właściwościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *