kombinezon dainese
Motoryzacja

Kombinezon motocyklowy czy kurtka?

Wybór odpowiedniego stroju na motocykl zawsze musi być indywidualny. Pod uwagę trzeba brać jednak nie tylko własne preferencje, ale i warunki atmosferyczne czy rodzaj podróżowania jednośladem. Ponieważ inwestycja w ubranie na motor jest sporym wydatkiem finansowym, warto dobrze zastanowić się nad konkretnym modelem poszczególnych elementów.

Kiedy sprawdzi się kombinezon motocyklowy?

Sezon motocyklowy trwa od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Wiadomo jednak, że w tak długim okresie pogoda bywa różna. W te chłodne dni lepiej sprawdzi się dobrze dopasowany kombinezon na motor. Najczęściej wybierane są skórzane kombinezony dainese i nie ma w tym nic dziwnego. Skóra chroni przed chłodem, jest wodoodporna, do tego firma posiada wieloletnie doświadczenie i cieszy się uznaniem niemalże na całym świecie. Dainese to jeden z najlepszych producentów strojów motocyklowych, a w tym przypadku doskonała jakość wpływa nie tylko na komfort podróżowania, ale i bezpieczeństwo.

Kurtka motocyklowa dla optymalnej wygody

Lekka kurtka motocyklowa z odpowiednią wentylacją, to znakomity wybór, jeśli motocyklem wybieramy się w podróż w porze letniej. Kurtka daje pełną swobodę ruchów, posiada też dodatkowe ochraniacze i wywietrzniki. Najlepiej wybierać kurtki piankowe z membraną, ale zawsze z dodatkowymi zabezpieczeniami, jak tzw. żółwie plecy. Do kurtki niezbędne są spodnie i warto dobierać je, by stworzyć spójny komplet w zakresie garderoby na motor.

Jak wybierać strój na motor?

Bez względu na to, jaki rodzaj ubrania na motor wybierzesz, priorytetem jest najwyższa jakość wyrobu, bo to ona wpłynie na komfort podróżowania i ochronę Twojego ciała. Nie należy nabywać ubrań używanych – po pierwsze, te mogą nie być właściwie dopasowane, patrząc na sylwetkę, po drugie, mogą być uszkodzone i nie dawać pełnego bezpieczeństwa w czasie jazdy motorem.

Ponieważ inwestycja w ubrania na motocykl jest spora, a komplet kosztuje nierzadko nawet kilka tysięcy złotych, należy zwracać uwagę na jakość. Ta pozwoli uzyskać wieloletnią żywotność i niezawodność wszelkich elementów ubrań. Jeśli chcemy zaoszczędzić na takich zakupach, z powodzeniem można nabywać strój na motor w e-sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *