jak zacząć programować
Praca i edukacja

Czy można nauczyć się programować od zera?

Przebranżowienie to obecnie normalna praktyka, stosowana przez wiele osób. Czasy, kiedy to człowiek piastował jedno stanowisko przez większość swojego zawodowego życia, bezpowrotnie minęły. Obecnie, chcąc zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, trzeba być elastycznym i dążyć do ciągłego rozszerzania swoich umiejętności.

Między innymi właśnie dlatego w sieci często można napotkać pytania, jak zacząć programować i czy w ogóle jest to możliwe dla osób, które do tej pory nie miały styczności z tą dziedziną. Jak się jednak okazuje, nie jest to tak trudne, jak może się niektórym wydawać. Niezbędny jest upór oraz sporo wolnego czasu, który wykorzystamy nie tylko na poznawanie kolejnych języków programowania, ale również (a może przede wszystkim) na udoskonalanie i utrwalanie zdobytej wiedzy.

Programowanie to bowiem umiejętność, którą można zdobyć i wyćwiczyć. Trzeba jednak cały czas pamiętać o regularności, a także odpowiednim podejściu do ćwiczeń. Śmiało można to traktować jak realizację planu treningowego. Bez regularnych wizyt na siłowni wiele nie zdziałamy, prawda? Podobnie jest z programowaniem i przesiadywaniem przed komputerem.

W rozpoczęciu kariery programisty niezwykle pomocne są różnego rodzaju szkolenia. Odpowiedni kurs React, który pozwala poznać bibliotekę JavaScript, szkolenia z konkretnych języków, takich jak chociażby Python – wszystko to i wiele więcej oferują firmy specjalizujące się w nauczaniu. Z pewnością warto zainteresować się ich ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *