Zawody

Jak odnaleźć się w Sopocie?

Sopot jest miastem należącym do aglomeracji Trójmiejskiej. Leży pomiędzy Gdańskiem a Gdynią. Jest on znacznie mniejszym miastem od dwóch wymienionych. Populacja Sopotu to około 40 tys. osób. Sopot od zawsze był jednym z głównych polskich ośrodków wypoczynkowych i zdrowotnych. Aktualnie pełni funkcję głównego kurortu wypoczynkowego w Polsce w okresie lata. W Sopocie istnieje mnóstwo restauracji, barów, hoteli, kin, muzeów, klubów nocnych. Wszystko dostosowane jest do turystów, ponieważ oni są głównymi mieszkańcami miasta w okresie wakacyjnym. Gdy zobaczymy wszystko w Sopocie, zawsze można skierować się do pobliskiego Gdańska lub Gdyni. Tam czekają na nas kolejne atrakcje.

Klub żeglarski

Sopocki klub żeglarski znany jest z częstej organizacji imprez żeglarskich. Ze względu na bardzo sprzyjające rozmieszczenie, jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów żeglarskich w Polsce. Zawodnicy pochodzący z tego klubu są laureatami w wielu międzynarodowych imprezach. Klub żeglarski jest także bardzo dobrym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Przede wszystkim dlatego, że znajduje się na plaży w Sopocie. Jeśli więc chcesz po prostu sobie odpocząć, zapraszamy do naszych progów.

Zawody

Organizowane przez sopocki klub żeglarski zawody corocznie przyciągają najlepszych żeglarzy nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Do zawodów staje około 300 finnistów. Wielu z nich jest zasłużonych i bardzo utytułowanych w tej klasie. Do uczestników zaliczają się mistrzowie europy, mistrzowie świata, medaliści igrzysk olimpijskich. Konkurencja będzie bardzo silna, ale nie znaczy to, że nowi zawodnicy nie mają szans, gdyż jak wiadomo, w klasie Finn nigdy nie wiadomo kto ostatecznie wygra.

Jacht

Wyścig odbywany jest jachtami klasy Finn. Jeśli posiadasz już taki jacht, to bardzo dobrze. Możesz wystartować w zawodach. Jeśli z kolei nie posiadasz takiego jachtu na własność, możesz wypożyczyć go od znajomego. Polecamy także sprawdzić różne serwisy aukcyjne. Tam często sprzedaje się jachty klasy Finn.

Pogoda

Zgodnie z ostatnimi prognozami pogody, oceniamy, że pogoda na czas trwania zawodów będzie wyśmienita. Żadnej chmury na niebie i palące słońce. To idealne warunki na jachting.