Blog

Usługi taksówkarskie w Warszawie

Na terenie Warszawy działa 20 korporacji taksówkarskich, których wszystkie pojazdy oznakowane są w charakterystyczny sposób. Przede wszystkim, na przedniej szybie zobaczyć można naklejkę z herbem miasta oraz hologram z numerem licencji taksówkarza. Na bocznej, tylnej szybie z prawej stronie widnieje zaś informacja o aktualnych opłatach, jakie dana korporacja pobiera za wykonywane usługi.

Obowiązujący cennik

Nie uregulowano kwestii najniższych cen przewozów taksówkarskich natomiast wyznaczono te maksymalne, jakie taksówkarze mogą pobierać za realizację usługi. Tym samym, za opłatę początkową, czyli tzw. trzaśnięcie drzwiami klient nie może zapłacić więcej aniżeli 8 złotych. Regulacje dotyczą również pobierania opłaty za każdy przejechany kilometr, według różnych taryf:

  • 3 zł – to maksymalna opłata za przejechany kilometr w strefie miejskiej, w taryfie dziennej,
  • 4,50 zł – to maksymalna opłata za przejechany kilometr w strefie miejskiej, w taryfie dziennej weekendowej oraz w święta,
  • 6 zł – to maksymalna opłata za przejechany kilometr w strefie podmiejskiej, w taryfie dziennej,
  • 9 zł – to maksymalna opłata za przejechany kilometr w strefie podmiejskiej, w taryfie nocnej, weekendowej oraz w święta,
  • 40 zł – to maksymalna opłata za godziny postój.

Żadna w korporacji taksówkarskich nie może stosować cen wyższych aniżeli te, które zostały przedstawione. Jest to oczywiście maksymalny cennik. Wraz z coraz większą konkurencją pojawiającą się na rynku tego rodzaju usług, szereg korporacji oferuje swoim klientom nie tylko znacznie niższe ceny, ale również szereg dodatkowych korzyści.

Co oferują korporacje taksówkarskie w Warszawie?

Podstawową działalnością jest transport osób z wyznaczonego punktu A do punktu B. Okazuje się jednak, że wraz z coraz większą konkurencją na rynku, kierowcy chętnie podejmują się również innych zadań. Robienie i dostarczanie zakupów, usługi kurierskie, przeprowadzki, odprowadzanie naszego pojazdu to tylko niektóre z nich.

Ale rozszerzony profil działalności to nie jedyna korzyść, jaka wiąże się z korzystaniem z taksówek. Niektóre są tak tanie, że kwota, jaką klient musi zapłacić za przejazd jest podobna do cen biletów autobusowych. Jeśli porównamy przy tym komfort jazdy i czas dotarcia do celu to okaże się, że środki komunikacji miejskiej stają się w ogóle zbędne.

Nie bez znaczenia jest też wygoda – WI-FI w taksówkach to niemal standard, komfortowe rozmowy przez telefon czy odprężenie podczas podróży na miękkich fotelach to czynniki, które wygrywają z jakością oferowaną w autobusach czy tramwajach.

Gdzie szukać najlepszych taksówek?

Na pewno nie na postojach. W strategicznych punkach miasta, takich jak lotnisko czy dworce zarezerwowane są one tylko dla najdroższych korporacji. Co więcej, znane są już praktyki oszustów, którzy podając się za taksówkarzy uznanej firmy pobierają za przejazdy opłaty nawet kilkakrotnie wyższe aniżeli te standardowe.

Warto poszukać taksówki w sieci. To właśnie w internecie przeczytamy o aktualnych stawkach za przejazd. Usługę można zaś zamówić telefonicznie, wypełniając internetowy formularz bądź korzystając z aplikacji w smartfonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *