kompleksowe mycie okien warszawa
Dom i ogród

Te porady pomogą ci w lepszym myciu okien

Mycie okien nie odbywa się co miesiąc. Jest to czynność, którą w związku ze zmianą pory roku lub z dużą uroczystością. Dlatego też niewiele osób umie szybko, dobrze i sprawnie umyć okna. Smugi czy też niedokładne mycie fug to bardzo częsty przypadek w wielu domach. Przedstawiamy więc dwie rewolucyjne porady, które sprawią, że okna będą lśniły.

Domowe płyny do mycia okien.

Wiele osób uważa, że do mycia okien najlepiej nadają się specjalnie do tego przygotowanie płyny do mycia okien. Otóż nie! Jest naprawdę wiele świetnych zamienników, które umożliwiają kompleksowe mycie okien. Warszawa i inne duże miasta aż roją się od ekologiczny sklepów oferujących ekologiczne zamienniki płynów do mycia okien, ale prawda jest taka, że taki przyjazny dla środowiska, skuteczny i tani płyn można zrobić samemu!

Do czyszczenia okien mało zabrudzonych świetnie sprawdzi się zwykła ciepła woda i ściereczka z mikrofibry. Mikrofibra, dzięki swojej budowie, świetnie sprawdzi się w usuwaniu brudu i tłuszczów z powierzchni gładkich, bez użycia detergentów.

Jeśli jednak okna są bardziej zanieczyszczone, to warto wypróbować roztwór z cytryny (lub octu) i ciepłej wody w proporcji 1:1 (np. pół szklanki soku z cytryny i pół szklanki wody). Rozcieńczony kwas świetnie w połączeniu z ciepłą wodą sprawdzi się w przy nawet ciężkich zabrudzeniach spowodowanymi spalinami z zewnątrz.

Czytaj więcej: Sypialnia w stylu marynarskim.

Na silne mycie okien sprawdzi się olej lniany.

Jeżeli okna były naprawdę długo niemyte lub znajdują się w miejscu, gdzie łatwo można je zabrudzić, to warto wypróbować olej lniany. Olej powinno się nałożyć na okna i zostawić na godzinę. Po tym czasie należy dokładnie umyć okna.

Warto również dodać glicerynę do wody i pod koniec mycia przetrzeć okna taką mieszanką. Gliceryna sprawia, że okna stają się odporne na kurz i inne brudy. Podobny efekt da również rozpuszczony w wodzie płyn do zmiękczania tkanin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *