Jeśli myślisz, że w Twojej nowej łazience na podłodze może pojawić się jedynie gres albo płytki ceramiczne, to jesteś w dużym błędzie. Okazuje się, że dla tej wymagającej przestrzeni producenci materiałów wykończeniowych przewidują o wiele możliwości.
Wybierając podłoże, które będzie funkcjonować w łazience, warto wziąć pod uwagę co najmniej kilka czynników. Priorytetem będzie materiał odporny na wilgoć oraz działanie wody, antypoślizgowy, łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na duże ciężary, pękanie oraz ścieranie. Przecież inwestycja w aranżację łazienki nie jest mała i najczęściej jest jedną z największych, kiedy pod uwagę weźmiemy koszty urządzania całego mieszkania.
Wylewki epoksydowe i ich szerokie zastosowanie
Uwagę warto skupić na nowoczesnych materiałach, takich jak wylewki epoksydowe. Jeszcze do niedawna stosowano je przede wszystkim w przestrzeniach o intensywnej eksploatacji, takich jak magazyny, hale produkcyjne, fabryki bądź warsztaty samochodowe. Dzisiaj coraz częściej docenia się takie podłoże również jako posadzki wewnętrzne w nieruchomościach prywatnych. Czy wiesz, że podłoga z żywicy stosowana jest nie tylko w łazienkach, ale też kuchniach, przedpokojach oraz salonach? Wszystko dlatego, że posadzki epoksydowe cechuje nieduży koszt i ogrom zalet. Do tego może pełnić funkcję dekoracyjną – takie podłoże może być barwione na dowolny kolor, do surowca dodawane mogą być drobinki kwarcu, które będą się przepięknie mienić.
Co ważne, nie ma też problemu z samodzielnym ułożeniem takiej posadzki. Wykonawca tego rodzaju zadań potwierdza, że dwie osoby, które mają chociaż podstawowe pojęcie w dziedzinie realizacji prac remontowych, poradzą sobie z tym zadaniem doskonale. Oczywiście, jeśli ktoś chce mieć pewność perfekcyjnie wykonanej pracy, powinien rozpocząć współpracę z profesjonalną ekipą. Podłoga w łazience z żywicy powstanie w maksymalnie kilka dni, a potem będzie cieszyć swoją funkcjonalnością przez wiele lat.