Blog

Czy możesz kupić jacht po wygranej w lotto?

Własny jacht to marzenie tych, którzy choćby raz uczestniczyli w rejsie. Okazuje się, że większość osób lubi ten sposób aktywności i spędzania wolnego czasu, mało kogo stać jednak na taki rarytas.

Niestety, kupno jachtu jest znacznie większą inwestycją aniżeli zakup motocykla czy samochodu. Sama decyzja musi być dokładnie przemyślana, i to pod względem finansów jak i innych obowiązków, jakie zostają nakładane na ich właścicieli.

Musimy zdać sobie sprawę, że nie wystarczy nabycie samego jachtu. Trzeba go przecież utrzymać w należytym stanie, konserwować, naprawiać, dokonywać przeglądów. To zresztą środek, który wykorzystujemy tylko w sezonie wiosenno-letnim, trzeba więc znaleźć odpowiednie miejsce na jego przechowywanie w pozostałych porach roku. Wszystko to składa się do trzech rzeczy: umiejętności, wiedzy oraz środków finansowych. Oczywiście, dwie pierwsze można wykluczyć, jeśli tylko dysponujemy kwotami, dzięki którym możliwe będzie opłacenie specjalistów, którzy jachtem zajmą się w sposób należyty a my sami będziemy odpowiedzialni jedyni za czerpanie samych przyjemności.

W tak komfortowej sytuacji są zapewne szczęściarze, którym udało się wygrać w totka a wyniki losowania lotto wskazały główną wygraną, trafienie wymarzonej szóstki. Kwota, która po takowej wygranej wpłynęła na konto bez problemu pozwoliła na zakup nawet niejednego jachtu dobrej klasy.

Przypomnijmy, że dotychczasową, najwyższą wygraną było dokładnie 35 234 116, 20 złotych, natomiast cena jachtu wyprodukowanego w Polsce oscyluje wokół kwot, od 8 000 złotych do 300 000 złotych. Łatwo można zauważyć, że wygrana w totolotka pozwala na zakup co najmniej 117 najdroższych jachtów naszego krajowego pochodzenia. I chociaż kumulacja w totka nie pozwoliłaby na zakup najdroższego jachtu na świecie – jego wartość szacowana jest na 825 milionów dolarów, to chyba każdy z nas cieszyłby się choćby z tych produkcji polskiej, które są zresztą uznawane na całym świecie, za doskonałą jakość produkcji. Marzenie o własnym jachcie może więc się spełnić, wystarczy tylko grać w dużego lotka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *