księgowość oddziału spółki zagranicznej
Biznes

Księgowość oddziału spółki zagranicznej – na czym to polega?

Planujesz otworzyć oddział spółki zagranicznej w Polsce? Musisz wiedzieć, że księgowość oddziału spółki zagranicznej również może być obsługiwana przez zewnętrzną firmę, której udzielisz pełnego pełnomocnictwa do reprezentowania interesów przed instytucjami państwowymi. Oddział spółki zagranicznej to nic innego, jak jednostka, która występuje i prowadzi działalność w innym miejscu niż główna siedziba spółki. W tym przypadku pomocne okazuje się doradztwo podatkowe – Warszawa. To właśnie w tym mieście powstaje najwięcej oddziałów zagranicznych firm.

Pamiętaj, że doradztwo podatkowe – Warszawa wskazuje, iż zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce oddział spółki zagranicznej, może:

  • prowadzić działalność w kraju, ale tylko w takim zakresie jak działalność przedsiębiorcy zagranicznego;
  • działać bez sporządzenia nowego statutu spółki.

Oprócz powyższych konieczna jest odrębna księgowość oddziału spółki zagranicznej. Oczywiście możesz założyć nawet kilka oddziałów firmy zagranicznej w kraju, ale z obowiązkiem prowadzenia obsługi księgowej dla każdej placówki. Dobrym pomysłem jest współpraca z firmą, która w swojej ofercie ma kompleksowe doradztwo podatkowe – Warszawa. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że interesy i księgowość oddziału spółki zagranicznej będzie prowadzona w prawidłowy sposób bez ryzyka, że w późniejszym czasie wystąpią jakiekolwiek problemu z ZUS lub US. Pamiętaj, że oddział spółki zagranicznej w Polsce ma pełne prawo do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem VAT, który może rozliczyć na przepisach obowiązujących w kraju funkcjonowania, czyli w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *