wózki magazynowe
Biznes

Koła do wózków – uniwersalne czy dedykowane?

Choć wydawać się może, że wybór kół do wózków transportowych nie ma większego znaczenia, rzeczywistość często okazuje się zgoła inna. Zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup tanich produktów kiepskiej jakości. Szybko bowiem okazuje się, że pod żadnym względem nie spełniają one wymagań związanych z realizowanymi zadaniami.

Sprawia to, że nawet tak „niepozornym” elementom jak zestaw kółek do wózka warto poświecić trochę czasu. Żeby ostateczny zakup okazał się po prostu udany, należy przeanalizować kilak kluczowych czynników oraz kryteriów. Jedną z bardzo ważnych spraw jest wybór między kołami uniwersalnymi a dedykowanymi.

Jakie koła do wózków wybrać?

 

Jak można się łatwo domyślić, modele uniwersalne powinny pasować do sporej liczby pojazdów. Wszystko ze względu na ich uniwersalną budową, która pasuje do wielu elementów montażowych. Taki zakup wydaje się atrakcyjny przede wszystkim pod względem finansowym. Możemy bowiem zdecydować się na hurtowy zakup jednego modelu, bez zbędnego przedłużania. Niezależnie od tego, czy interesują nas wózki paletowe, magazynowe, elektryczne czy inne.

To, że koła są uniwersalne, wcale jednak nie oznacza, że nie należy ich jakość przeanalizować. Mowa tu głównie o sprawdzeniu konkretnych parametrów technicznych, jak również wytrzymałością materiału, z którego powstały. Spore znaczenie ma również renoma producenta odpowiedzialnego za jego przygotowanie. Jeśli więc koła uniwersalne, to tylko firm cieszących się sporym uznaniem wśród klientów.

Wybór modeli dedykowanych wydaje się znacznie bezpieczniejszy, choć często droższy. Decydując się na tego typu produkty, możemy mieć pewność, że będą pasować do posiadanych przez nas wózków. Przygotowywane są one bowiem specjalnie dla pojazdów jednego tylko producenta. Wózki magazynowe dwukołowe, platformowe, masztowe i inne na pewno będą więc działać bez zarzutów.

Do tego dochodzi zwiększona wytrzymałość mechaniczna oraz gwarancja, jaką często wystawiają producenci. Płacimy więc więcej, ale w zamian zyskujemy bezpieczeństwo stosowania. Oczywiście także w kategorii kół dedykowanych znaleźć można modele lepsze i gorsze. Ponownie najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc analiza opinii, jaką cieszy się producent wśród klientów.

Niezależnie od tego, czy mają być to koła uniwersalne czy dedykowane, zawsze trzeba sprawdzić, czy to, co kupujemy, na pewno jest dobrej jakości. Działanie pochopne i kupowanie „na ślepo” może się źle skończyć. W skrajnych przypadkach przełoży się na poważne straty finansowe oraz zastopowaniem pracy zakładu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *