kurs kadry i płace
Biznes

Dlaczego znaczenie kursu na doradcę podatkowego rośnie w gospodarce?

W ostatnich latach znaczenie szkoleń finansowych rośnie, ponieważ nawet zwykły pracownik chce wiedzieć, czy ma opłacane składki w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i czy nie narazi się na utratę dostępu do publicznej służby zdrowia po wpadce ekonomicznej ze strony pracodawcy. A to zaledwie jedna grupa problemów. Szkolenia finansowe rozwidlają się na bardziej specjalistyczne i bardzo pożądane na rynku pracy. Kurs na doradcę podatkowego dominuje w tej kategorii. Dlaczego nowoczesna gospodarka pożąda wielu doradców podatkowych i dlaczego to zawód, którym warto się poważnie zainteresować po zakończeniu studiów ekonomicznych lub w ramach przekwalifikowania?

Dlaczego biznes potrzebuje doradców podatkowych?

Kurs na doradcę podatkowego przekazuje niezbędną wiedzą o optymalizacji podatkowej, o wszystkich formach prowadzenia działalności gospodarczej w kraju i często w całej UE. Większość doradców podatkowych posiada kontakty w urzędach skarbowych, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, potrafi weryfikować wewnętrzną dokumentację, w tym regulaminy zatrudnienia z czasem pracy i innymi kwestiami. Dodatkowo doradca podatkowy może określić opłacalność potencjalnego pomysłu na biznes lub pomóc w uruchomieniu pierwszej działalności gospodarczej. A to zaledwie początek kwalifikacji takiego zewnętrznego eksperta. Baza usług rozwojowych promuje przede wszystkim wysoką specjalizację zawodową umożliwiającą wygenerowanie największych dochodów. Wysoka specjalizacja, wiedza i doświadczenie idą w parze z wyższymi zarobkami.

Co można powiedzieć o jakości kursów podstaw rachunkowości i na doradcę podatkowego?

Kursy kadry i płace oraz na doradcę podatkowego to dopiero początek rozwoju zawodowego i po prostu pigułka wiedzy do przyswojenia. Pamiętaj, żeby dopasować szkolenia aktualizowane zgodnie z Nowym Ładem i innymi kwestiami prawnymi. W Polsce prowadzenie biznesu bez wcześniejszego doradztwa podatkowego to praktycznie przegrana sprawa. Bez optymalizacji podatkowej nie ma mowy o normalnym utrzymaniu i zyskaniu jakiejkolwiek motywacji do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *